Merkezimiz Personeline "Temel İlkyardım Eğitimi" verildi.
09 Kasım 2021

İlk yardımın öneminin de anlatıldığı eğitimde herhangi bir kaza veya yaşamı tehlikeye düşüren bir durumda sağlık görevlileri gelinceye kadar hayatın kurtarılması ya da durumun kötüye gitmesini önleyebilmek amacıyla olay yerinde tıbbi araç gereç aranmaksızın mevcut araç ve gereçlerle yapılan ilaçsız uygulama teknikleri anlatıldı.

İlk yardımda bilinçsiz müdahalelerin sonuçlarını ortadan kaldırmak amacıyla düzenlenen eğitimde, yetişkin, çocuk ve bebek olmak üzere üç kategoride detaylı bir uygulamayla personeller bilgilendirildi. Verilen temel ilk yardım eğitiminde hasta veya yaralının temel yaşam desteği, kanamalar, yaralanma, yanık, donma ve sıcak çarpmaları, bilinç bozuklukları ve zehirlenme gibi birçok konuyu ele alan eğitmenler, ayrıntılı bir şekilde personelimizin eğitimlerini tamamladı.

Bilecik İl Sağlık Müdürlüğüne, Acil Sağlık Hizmetleri Birimi Sorumlusu  Metin Karakuş 'a Acil Ambulans Bakım Teknikerleri Rıza Doğan ve Nazmiye Kibar'a vermiş oldukları eğitimler dolayısı ile teşekkür ederiz.
İlkyardım2.jpg
İlkyardım3.jpg
İlkyardım4.jpg